• Ubytování v Paříži

    Rezervujte si hotel v Paříži z nabídky největšího rezervačního systému online ubytování ve světě Booking.com. Pro Paříž najdete v nabídce více než 2000 hotelů

     

    S výběrem hotelu vám pomohou podrobné informace, fotografie, aktuální data o dostupnosti a především nezávislé recenze hotelů od cestovatelů jako jste vy. Rezervace probíhá online, platba probíhá kreditní kartou (částka vám bude z karty odečtena až po dokončení vašeho pobytu).

Doprava

Paříž je kouzelné a romantické město, do kterého se nejrychleji dostanete leteckou dopravou na letiště Charles de Gaulle. Letiště je od centra poměrně vzdálené, proto zde neváhejte využít příměstskou železniční dopravu RER (odjíždí z terminálu 3), která projíždí napříč celým městem. Nejlevnější je doprava autobusovou linkou (350 a 351), případně můžete využít speciální autobusové linky Roissybus nebo Air France. Přistát můžete i na letišti Orly, z kterého vás do centra odvezou autobusy. Podobně je tomu i z malého letiště Beauvais, z kterého můžete cestovat autobusem do stanice Porte Maillot a následně metrem. Samozřejmě můžete využít i taxi dopravy, která je však poměrně drahá.

V centru města se můžete přesouvat pomocí místního metra, RER, tramvají nebo autobusy. V pařížském metru může být těžší orientace, avšak je to pouze o zvyku. Pařížské metro jezdí výborně a celkem vás sveze po 14 tratích, které křižují celé centrum a přilehlá místa. Jistě vás zaujme svezení metrem, které je řízeno počítačem, tedy na místě strojvůdce můžete stát vy a pěkně se kochat zajímavým výhledem.

Dobrá je v Paříží autobusová doprava, která jezdí převážně v centru, což se jistě hodí při cestování za památkami, ale také na okraj města. Noční autobusy jsou značeny písmenem „N“ před číslem linky.

Cestování mezi okrajem Paříže a centrem je dobré také s pomocí RER – příměstského železničního spoje. Dobré je jejich využití i v dopravních špičkách, kdy ostatní spoje bývají dosti vytížené. Soupravy jsou moderní.

K pojezdům po Paříži můžete využít i místních tramvajových linek, kterých je celkem 7 a do budoucna se budou ještě nadále rozšiřovat a více se dostávat do příměstských oblastí, které taktéž lákají k návštěvě a poznání.